Poistné udalosti

Riešenie poistných udalostí od obhliadky cez opravu až po vyplatenie…

V roku 2020 sme úspešne vyriešili a opravili viac ako 100 poistných udalostí, pri čom boli všetky preplatené. Môžeme sa pochváliť opravou poistnej udalosti, kde suma na opravu bola 63 232,76 EUR, ktorá bola tiež úspešne ukončená a preplatená v plnej výške poistného plnenia.

Výhody pri oprave PZP a Havarijného poistenia u nás:

  • Keďže to robíme v prospech ľudí a nie pre poisťovne používame len Originálne diely a najkvalitnejšie laky. (prečo by ste mali mat neoriginálny diel, ktorý kvalitou nevyhovuje originálu, nepasuje, ak to neplatí zákazník nevidíme jediný dôvod prečo by sme mali šetriť peniaze poisťovni)
  • Všetky kalkulácie na opravu PZP a Havarijného poistenia nám vytvára a zastupuje nás právnická firma s dlhoročnými skúsenosťami ohľadom PZP a Havarijného poistenia.
  • Žiadne Starosti: Vozidlo po nahlásení na poisťovňu stačí priniesť do servisu ak je nepojazdné vieme zabezpečiť odťah …a ostatne môžete nechať na nás: zabezpečíme obhliadku poprípade do obhliadku, zrealizujeme komplet opravu, vyžiadame poisťovňu o krycí list – to znamená, že poisťovňa za opravu poukáže prostriedky na účet servisu, takže vy si môžete bez ďalších starostí už len prevziať svoje vozidlo..
  • Veľa krát sa stáva, že poisťovňa skúša krátiť výšku opravy – napr. príklad z praxe: oprava audi q5 kalkulácia od poisťovne na opravu 3 324,01 eur kalkulácia od nás 4 690,39 eur – poistná udalosť nakoniec vyplatená v plnej výške.

Keďže dosť často riešime otázku od zákazníka „čo mám robiť? Nabúrali do mňa“ trošku vám to vysvetlíme a aj postup celej opravy.

1. Ak máte nehodu je dobré hlavne zavolať policajnú hliadku, ktorá vykoná záznam o nehode (svedok)
2. Ak je možnosť spraviť si pár fotiek z nehody
3. Spísať papier o nehode
4. Ak je možnosť, tak úlomky, ktoré sú na ceste z rozbitého auta naložiť do kufra
5. Odniesť auto po nehode do servisu
6. Nahlásiť poistnú udalosť poisťovni, vinník aj poškodený si zapíšu číslo poistnej udalosti
7. Ak budú chcieť prvotnú obhliadku robiť len s vami alebo niekde na ich stredisku neodporúčame, aby ste šli, pretože vy ako laik budete ťažko argumentovať „obhliadkarovi“ z poisťovne, že váš poškodený diel na aute je na výmenu a nie len na opravu, keďže bol pred nehodou v 100% stave nevidíme dôvod prečo by ste mali mat opravovane diely na auto kde predtym boli 100% (obhlaidkarova povinnosť je ušetriť danej poisťovni peniaze)
7.1. Vozidlo odniesť do servisu, kde všetko zabezpečíme už za vás
7.1. Prvá obhliadka sa robí v takom stave ako vozidlo prišlo na servis
7.2. Obhliadka po odstrojení alebo počas opravy (tieto obhliadky sa niekedy robia na viackrát, keďže počas opravy sa môže ešte niečo poškodené nájsť alebo môže niečo nepasovať, mali sme prípady, kde sme mali obhliadku počas opravy aj 10x
7.3. Ak sú obhliadky spísané, potom sa pomocou programu robí kalkulácia na opravu, ktorý presne vyráta čo ako dlho sa demontuje, aký je spotrebný a lakovací materiál (máme veľa skúseností, kde vám program vyráta hlúposť, že máte na výmenu nárazníka 1hodinu, ale reálne je, že samotné časti nárazníka odstrojujete minimálne hodinu)
7.4. Odoslanie kalkulácie na opravu
7.5. Schválenie kalkulácie
7.6. Objednávanie dielov
7.7. Oprava
7.8. Odosielanie faktúry po oprave + všetky nadobúdacie doklady originálnych dielov posielame na likvidáciu poisťovni. Celá suma za opravu sa faktúruje na majiteľa vozidla, ktorú si môže dať do nákladov aj keď to zaplatí poisťovňa .
7.9. Obhliadka po oprave, kde preukazujeme všetky staré diely + fotenie auta a meranie laku po oprave
8. Vyplatenie poistnej udalosti má 2.možnosti
8.1. Buď opravu uhradí zákazník a zoberie si hneď po oprave vozidlo, kde mu peniaze prídu na účet
8.2. Vyžiadame poisťovňu krycí list, kde peniaze prídu na účet servisu, väčšinou to trvá 3-15dní

Aké výhody máte pri oprave vašej poistnej udalosti u nás?
– Používame IBA originálne diely!!!
– Ak by malo mať auto totálnu škodu (kde veľa krát prerobíte) vieme to vy komunikovať s poisťovňou tak, že auto by sa opravovalo na hrane jeho ceny totálnej škody.
– Používame len tie najkvalitnejšie autolaky (to sa týka aj v prípade, ak máte na aute ochrannú fóliu kde vieme zabezpečiť jej preplatenie v plnej výške .)
– Odnesiete auto do servisu a o všetko ostatné sa postaráme (celý priebeh aj vyplatenie poistnej udalosti)
– Pri niektorých pzp poistných udalostiach vieme zabezpečiť náhradné auto zdarma.

NOVINKY Z DIELNE