LEXUS F SPORT

Špecializované trhové združenie pre športové vozidlá modelu Lexus F Sport…

Naša snaha o neustaáe zlepšovanie služieb a vášen pre japonské automobily sa odzrkadlila aj na značke lexus F sport špecializované trhové združenie pre športové vozidlá modelu Lexus F Sport. Ako jediný na Slovensku máme za sebou niekolko kompletných generaliek a úprav modelov F šport motora 2ur-gse . Máme bohaté skúsenosti ohľadom diagnostiky a môžeme povedať, že niektoré modely F sme mali rozobraté do „šrubky“….:) Citát top gear „Jeremy Clarkson – LFA, the best car I’ve ever driven!“

Značka Lexus F predstavuje vysoko výkonné rozdelenie automobilov vyrábaných spoločnosťou Lexus . F značka sa vzťahuje k Flagship.. Modely Lexus F boli vyvinuté divíziou vývoja vozidiel Lexus Performance Development , ktorá sa tiež podieľala na pretekárske aktivity značky. Označenie „F“ bolo pôvodne použité pri štarte Lexus v roku 1989 ako interný kód pre vývoj svojho prvého vlajkového vozidla.

Výrobné modely F Sport, ktoré sú vyrábané v továrňach, majú vylepšenie interiéru a exteriéru a môžu byť vizuálne odlíšené odznakom F Sport, mriežkou a spojlerom. F športové diely sa vyrábajú v spojení s Toyota Racing Development a zahŕňajú vylepšenia výkonu, ako sú vylepšenia brzd, stabilizačné tyče , spúšťacie pružiny, šoky Bilstein, spojky F Sport, kryty motorov z uhlíkových vláken a podvozky podvozku . Personalizačné časti zahŕňali zadné spojlery, výfukové súpravy a kolesá z ľahkých zliatin.

Lexus IS F debutoval verejnosti na North American International Auto Show 8. januára 2007. Vozidlo je vybavené 5,0 l s priamym vstrekovaním V8 produkujúci 416 SAE hp (423 PS, 311 kW) pri 6600 otáčkach za minútu, pričom maximálny krútiaci moment je 371 ft · lbf (503 N · m) pri 5200 otáčkach za minútu. Motor je vybavený aj dvojstupňovým systémom nasávania, chladičom kvapalín do motorového oleja a automatickou prevodovkou a olejovým čerpadlom určeným na vysokorýchlostné zatáčanie. V porovnaní s modelom 2GR-FSE V6, 306 koní (228 kW) IS 350 je IS F vybavený motorom 2UR-GSE V8 a 300 kW (400 kW). IS F bolo naplánované na obchodné zastúpenia do začiatku roka 2008.

IS F urobil svoju európsku premiéru na autosalóne vo Frankfurte v septembri roku 2007, a mala premiéru v Japonsku na Fuji Speedway v októbri 2007. Vozidlo sa začal predávať za koncom roka 2007 v Japonsku, na začiatku roku 2008 v Spojených štátoch ,  a v Európe v roku 2008.

Lexus LFA je kupé 2-sedák, ktorý bol prvýkrát predstavený ako F značka koncepcie na Naias 2007. Pôvodný koncept LF-A mal motor V10 s objemom 4,8 litra, ktorý vyrobil odhadovaný výkon 552 koňských síl (411 kW) a poháňal ho maximálnou rýchlosťou 320 km / h. Správy z automobilových médií naznačujú, že koncepčné vozidlo LF-A bolo schválené na výrobu. Prototypy modelu LF-A boli testované na Nürburgringu , slávnej pretekárskej dráhe v Nürburgu v Nemecku. Dňa 10. mája 2008 bol prototyp LF-A zapísaný na 4-hodinovom tréningovom výcviku VLN Nurburgring, kde prekvapivo zvíťazil v triede SP8. Vozidlo bolo tiež zapísané do 24 hodín Nürburgring , kde kvalifikovaný 27. Medzi 223 vozy a skončil 7. v kategórii SP8.

Lexus RC F je vybavený motorom V8, novým 5,0-litrovým 32-ventilovým motorom V8 špeciálne vyvinutým pre RC F. S výkonom 467 koní a krútiacim momentom 389 lb je to najsilnejší V8, ktorý Lexus vyrobil pre použitie v výrobný automobil a je spárovaný so špeciálne kalibrovaným osemstupňovým prevodom Sports Direct Shift.

Lexus GS F kultivovanosť štvordverového sedanu v spojení s rýchlosťou a živosťou špičkového športového automobilu

  • Atmosférický 5,0-litrový motor V8 s maximálnym výkonom 473 k a maximálnym krútiacim momentom 527 Nm Lexus vyrobil pre použitie v výrobný automobil a je spárovaný so špeciálne kalibrovaným osemstupňovým prevodom Sports Direct Shift.
  • Kombinácia Ottovho a Atkinsonovho spaľovacieho cyklu prináša maximálny možný výkon a účinnosť.
  • Inovatívny diferenciál so smerovaním krútiaceho momentu zaručuje optimálnu ovládateľnosť vozidla.

NOVINKY Z DIELNE